Права працівників
Кожний працівник має право:
знати про фактори небезпеки на робочому місці і про те, яких заходів слід вживати для уникнення травм або захворювань з огляду на ці фактори небезпеки.
Прикладом права знати про це є навчання працівників згідно з Системою інформації про небезпечні матеріали на робочому місці, а також навчання поводженню з конкретними хімікатами/контрольованими речовинами, присутніми на робочому місці; це навчання закріплено Законом про техніку безпеки та охорону здоров’я на робочому місці (The Workplace Safety and Health Act).
брати участь у заходах з техніки безпеки та охорони здоров’я на робочому місці, у тому числі, участь у роботі об’єднаного комітету з техніки безпеки та охорони здоров’я, або, наприклад, виступати у якості представника працівників.
відмовитися від виконання роботи, яка, на думку працівника, викличе негайні та серйозні або довгострокові негативні наслідки для його безпеки і здоров’я, або для безпеки і здоров’я інших людей.
виконувати обов’язки або користуватися правами з техніки безпеки та охорони здоров’я, як зазначено в Законі про техніку безпеки та охорону здоров’я на робочому місці (The Workplace Safety and Health Act) провінції Манітоба, не стаючи при цьому об’єктом санкцій у відповідь.
Обов’язки працівників
Працівники мають наступні законні обов’язки:
проявляти розумну обачність для захисту себе та інших осіб, на яких можуть вплинути їхні дії або бездіяльність.
правильно користуватися захисними засобами, одягом та пристроями.
співпрацювати з комітетом або представником з техніки безпеки та охорони здоров’я на робочому місці.
співпрацювати з іншими особами у питаннях техніки безпеки та охорони здоров’я на робочому місці.
Посилання на правові вимоги відповідно до законодавства про техніку безпеки та охорону здоров’я на робочому місці:
- Закон про техніку безпеки та охорону здоров’я на робочому місці, розділ 2: Призначення закону
- Закон про техніку безпеки та охорону здоров’я на робочому місці, розділ 5: Обов’язки працівників
- Закон про техніку безпеки та охорону здоров’я на робочому місці, розділ 7.5: Обов’язок надавати необхідну інформацію
- Закон про техніку безпеки та охорону здоров’я на робочому місці, розділ 40: Комітети і представники з техніки безпеки та охорони здоров’я на робочому місці
- Закон про техніку безпеки та охорону здоров’я на робочому місці, розділ 43(1): Право на відмову від виконання небезпечної роботи
- Нормативний акт щодо техніки безпеки та охорони здоров’я на робочому місці, розділ 35: Застосування систем інформації про небезпечні матеріали на робочому місці, нормативний акт Манітоби 217/2006
Bulletin 231: Worker Rights and Responsibilities (Ukrainian) - see the English version by clicking here